Luokka 1 - Dressyr Tutustumisluokan ohjelma 2003 (rata b) |
28 ilmoittautuminen, 27 lähtöä, 7 Sijoittuu |
Tuomari C: Katja Törrönen |
|
Sija | Ratsastaja | Hevonen | Palkinto | C | Yhteensä | Prosentti |
| Kasvattaja | Suku | |
1 | Sara Rajasalo | Kitin Suhina | | 134 | 134 | 67,000 |
| Ikaalisten Hevosystäväinseura | Assin Komu - Johto-Tähti | 1 | |
1 | Salla Kurtti | Geronimo | | 134 | 134 | 67,000 |
| Parkanon Ratsastajat ry | | 1 | |
3 | Laura Oinas | Tuvola | | 131 | 131 | 65,500 |
| Vesilahden Seudun Ratsastajat | Coriolan - Feiner Stern | 3 | |
4 | Lilli Merinen | Lady Susette | | 130 | 130 | 65,000 |
| Hollolan Ratsastajat | | 4 | |
5 | Anna Kyläkorpi | Giher | | 126 | 126 | 63,000 |
| Satakunnan Urheiluratsastajat | | 5 | |
6 | Virpi Lepola | Hurran Toivo | | 125 | 125 | 62,500 |
| Tampereen Ratsastusseura | Hilton Hurra - Heluri | 6 | |
7 | Jaana Törmä | Nopsa Fabiooso | | 124 | 124 | 62,000 |
| Parkanon Ratsastajat ry | | 7 | |
|
8 | Salla Kurtti | Veronica Polita | | 123 | 123 | 61,500 |
| Parkanon Ratsastajat ry | Neapolitano Betalka - V.V. Kongo | 8 | |
9 | Suvi Lehtokannel-Puumala | Tulovire | | 122 | 122 | 61,000 |
| Niinisalon Ratsastajat | Jekuri - Poika-Lähtö | 9 | |
9 | Taru Moore | Allison | | 122 | 122 | 61,000 |
| Tampereen Ratsastusseura | Painter's Row xx - Akzent II | 9 | |
11 | Marianne Takala | Ovelus | | 121 | 121 | 60,500 |
| Satakunnan Urheiluratsastajat | | 11 | |
12 | Pirkko Tienari | Nyyperi | | 120 | 120 | 60,000 |
| Ikaalisten Ratsastusseura ry | Rysykkä - Kelmi | 12 | |
13 | Lilli Merinen | Poliara du Que | | 119 | 119 | 59,500 |
| Hollolan Ratsastajat | | 13 | |
14 | Marika Kallionkieli | Vihurin Muisto | | 118 | 118 | 59,000 |
| Niinisalon Ratsastajat | H.R. Vihuri - Luonnos | 14 | |
15 | Jaana Törmä | Paunutar | | 116 | 116 | 58,000 |
| Parkanon Ratsastajat ry | Piston Varjo - Ero-Ponsi | 15 | |
16 | Sini Vilander | Elvira Madigan II | | 115 | 115 | 57,500 |
| Niinisalon Ratsastajat | Electro - Mummy's Treasure xx | 16 | |
17 | Tiina Marjolahti | Gold Hawk Of Houston | | 114 | 114 | 57,000 |
| Parkanon Ratsastajat ry | Electro - Goldlöwe | 17 | |
18 | Henna Tammi | Tuuhero | | 112 | 112 | 56,000 |
| Luoteis-Satakunnan Ratsastajat | | 18 | |
18 | Roosa Rajamäki | Redwood Jack Flash | | 112 | 112 | 56,000 |
| Tallitiimi Tt ry | Derwen Quartz - Parc Welsh Flyer | 18 | |
20 | Terhi Ritakorpi | Lords | | 111 | 111 | 55,500 |
| Niinisalon Ratsastajat | | 20 | |
20 | Greta Ylä-Mononen | Bach Baron | | 111 | 111 | 55,500 |
| Virtain Ratsastajat | Piolun 75 - Tepljak | 20 | |
22 | Kati Koskinen | Aku-Waldemar | | 108 | 108 | 54,000 |
| Niinisalon Ratsastajat | | 22 | |
23 | Riina Rosenberg | Liaco | | 104 | 104 | 52,000 |
| Niinisalon Ratsastajat | Liatos - Capitol I | 23 | |
24 | Sanna Pihlajamäki | Narietti | | 102 | 102 | 51,000 |
| Parkanon Ratsastajat ry | Nascar - Lennon-Ryhti | 24 | |
25 | Helena Kataja | Mars III | | 100 | 100 | 50,000 |
| Satakunnan Urheiluratsastajat | Marul Su ox - Rool | 25 | |
26 | Carita Mikkola | Virrukka | | | | |
| Urheilurats.Seura Tammer Rider | R.V. Vire - Puhe-Liike | | |
26 | Emma Välimäki | Jeremi | | | | |
| Luoteis-Satakunnan Ratsastajat | Jaime - Vokkerin-Liikku Hå | | |
| Niina Pusa | Hrupkaja | | | | |
| Tallitiimi Tt ry | Hof xx - Plank xx | | |
|
ylös |
Luokka 2a - Dressyr K.N. Special |
31 ilmoittautuminen, 28 lähtöä, 7 Sijoittuu |
Tuomari C: Minna Leppänen |
Tuomari M: Tuukka Laitinen |
|
Sija | Ratsastaja | Hevonen | Palkinto | C | M | Yhteensä | Prosentti |
| Kasvattaja | Suku | |
1 | Marika Pöyri | Durando | | 171 | 195 | 366 | 70,385 |
| Ratsastusseura Varsa | Don Cardinale - Placido | 1 | 1 | |
2 | Jenni Laakso | Don Monster | | 159 | 175 | 334 | 64,231 |
| Urheilurats.Seura Tammer Rider | Don Primero - Roi Du Ballet 82 | 4 | 2 | |
3 | Kati Tervonen | Antika | | 155 | 172 | 327 | 62,885 |
| Tampereen Ratsastusseura | Michelangelo - Saint Cloud | 5 | 4 | |
4 | Hanna Nikkilä | Fürst | | 162 | 163 | 325 | 62,500 |
| Tampereen Ratsastusseura | Tuntematon Ori | 2 | 7 | |
5 | Noora Möhkö | Padmé | | 160 | 163 | 323 | 62,115 |
| Pinomäki Royality Riding Club | Ragnus Nld 100 - Paradox II | 3 | 7 | |
6 | Juulia Jylhävä | Felicity | | 152 | 170 | 322 | 61,923 |
| Kangasalan Ratsastajat | Friendship - Wenzel I | 6 | 5 | |
7 | Nina Väisänen | Anastacia | | 141 | 174 | 315 | 60,577 |
| Vesilahden Seudun Ratsastajat | Angard Ger 92 - Magini | 17 | 3 | |
|
8 | Terhi Kaasalainen | Prima | | 148 | 166 | 314 | 60,385 |
| Kaarinan Kenttäratsastajat Kak | Pärn - Veluur | 9 | 6 | |
9 | Jonna Hietakangas | Knegt | | 149 | 161 | 310 | 59,615 |
| Tallitiimi Tt ry | Tuntematon Ori | 8 | 9 | |
10 | Melika Mäkinen | Madam's Martijn | | 148 | 161 | 309 | 59,423 |
| Ikaalisten Ratsastusseura ry | Downland Folklore (e - Purpur Su ox | 9 | 9 | |
11 | Pauliina Palin | Light Moon Westland 163 C | | 151 | 155 | 306 | 58,846 |
| Luvian Ratsastajat | Marvel van Graaf Jan - Abbeyleix Owen | 7 | 14 | |
12 | Linda Karvonen | Waterside Jake II | | 148 | 156 | 304 | 58,462 |
| Luoteis-Satakunnan Ratsastajat | Swayfield Ben - Stoneriggs Alick | 9 | 12 | |
13 | Hanna Nikkilä | Lancelot | | 146 | 156 | 302 | 58,077 |
| Tampereen Ratsastusseura | Kotimäen Regent 2 Wd - Derwen Adventure Boy | 12 | 12 | |
14 | Sanni Airu | Primera Dama | | 140 | 160 | 300 | 57,692 |
| Ratsastusseura Varsa | Don Primero - Walör | 18 | 11 | |
15 | Sara Rajasalo | Kitin Suhina | | 144 | 147 | 291 | 55,962 |
| Ikaalisten Hevosystäväinseura | Assin Komu - Johto-Tähti | 13 | 17 | |
16 | Virpi Lepola | Hurran Toivo | | 144 | 146 | 290 | 55,769 |
| Tampereen Ratsastusseura | Hilton Hurra - Heluri | 13 | 18 | |
17 | Salla Kurtti | Veronica Polita | | 139 | 148 | 287 | 55,192 |
| Parkanon Ratsastajat ry | Neapolitano Betalka - V.V. Kongo | 20 | 16 | |
18 | Fanny Ylä-Mononen | Bach Baron | | 142 | 143 | 285 | 54,808 |
| Virtain Ratsastajat | Piolun 75 - Tepljak | 16 | 20 | |
19 | Anni Rassa | Penelope | | 143 | 136 | 279 | 53,654 |
| Vesilahden Seudun Ratsastajat | Capitello - Maranon | 15 | 24 | |
20 | Jenni Siltakorpi | Elvira Madigan II | | 140 | 138 | 278 | 53,462 |
| Niinisalon Ratsastajat | Electro - Mummy's Treasure xx | 18 | 23 | |
20 | Marja-Riitta Vannas | Cardon | | 137 | 141 | 278 | 53,462 |
| Vesilahden Seudun Ratsastajat | Cardos - Donnerhall | 21 | 21 | |
22 | Linda Karvonen | Llanarth Earl Grey Gbr 16 W | | 123 | 152 | 275 | 52,885 |
| Luoteis-Satakunnan Ratsastajat | Douthwaite Signwrite - Carolinas Red Cardin | 25 | 15 | |
23 | Tuuli Pajunen | Johto-Piirto | | 129 | 140 | 269 | 51,731 |
| Satakunnan Urheiluratsastajat | Johto-Tähti - Aro-Manu | 23 | 22 | |
23 | Emma Välimäki | Jeremi | | 123 | 146 | 269 | 51,731 |
| Luoteis-Satakunnan Ratsastajat | Jaime - Vokkerin-Liikku Hå | 25 | 18 | |
25 | Roosa Rajamäki | Redwood Jack Flash | | 132 | 130 | 262 | 50,385 |
| Tallitiimi Tt ry | Derwen Quartz - Parc Welsh Flyer | 22 | 26 | |
26 | Tiina Haapala | Ace Of Diamonds | | 124 | 132 | 256 | 49,231 |
| Niinisalon Ratsastajat | Ace Of Spades - Plovvangs Prix 11 NF | 24 | 25 | |
27 | Outi Venho | Edna | | 0 | 0 | 0 | |
| Urheilurats.Seura Tammer Rider | Emirs xx - Demons (dovod) | | | |
28 | Mira Aikonen | Random | | | | | |
| Luoteis-Satakunnan Ratsastajat | Tuntematon Ori | | | |
| Sanna Sivusalo | Pasats | | | | | |
| Rauman Ratsastajat | Tuntematon Ori | | | |
| Niina Pusa | Hrupkaja | | | | | |
| Tallitiimi Tt ry | Hof xx - Plank xx | | | |
|
ylös |
Luokka 2b - Dressyr K.N. Special |
17 ilmoittautuminen, 17 lähtöä, 5 Sijoittuu |
Tuomari C: Sirpa Ruojärvi |
Tuomari M: Aino Heroja |
|
Sija | Ratsastaja | Hevonen | Palkinto | C | M | Yhteensä | Prosentti |
| Kasvattaja | Suku | |
1 | Suvi Sjöroos | Montess | | 168 | 169 | 337 | 64,808 |
| Porin Ratsastajat ry | Mozart II 79 - Traumdeuter | 1 | 2 | |
2 | Elisa Pellinen | Panasonic II | | 166 | 166 | 332 | 63,846 |
| Ikaalisten Ratsastusseura ry | Pikards - Delfiin Ex Delfins | 2 | 3 | |
3 | Anita Vuorinen | Joso | | 164 | 163 | 327 | 62,885 |
| Tallitiimi Tt ry | Johto-Tähti - Spiraali | 3 | 6 | |
4 | Josefina Palomäki | Tussarin Luonnos | | 159 | 164 | 323 | 62,115 |
| Tampereen Ratsastusseura | Tussari - Luonnos | 4 | 5 | |
5 | Eevamaija Norha | Ibusz | | 152 | 170 | 322 | 61,923 |
| Ratsastusseura Pirkanmaan Piaf | Dageraad - Master | 9 | 1 | |
|
6 | Carita Danielsson | Vihta-Setteri | | 155 | 165 | 320 | 61,538 |
| Ikaalisten Ratsastusseura ry | Etteri - Suikku | 6 | 4 | |
7 | Soile Ruottinen | Hentun Into | | 150 | 161 | 311 | 59,808 |
| Luvian Ratsastajat | Manni - Tuli-Vieteri | 10 | 8 | |
7 | Johanna Lamminmäki | Willin Orvokki | | 149 | 162 | 311 | 59,808 |
| Parkanon Ratsastajat ry | Samuli - Huli-Veli | 13 | 7 | |
9 | Aida Depner | Hämärän Siru | | 155 | 153 | 308 | 59,231 |
| Ikaalisten Ratsastusseura ry | Siruluonto - Härmä | 6 | 12 | |
10 | Annika Ivanoff | Midnight Dancer | | 149 | 157 | 306 | 58,846 |
| Tampereen Ratsastusseura | Opernball - Vers II | 13 | 10 | |
10 | Salla Kurtti | Paunutar | | 154 | 152 | 306 | 58,846 |
| Parkanon Ratsastajat ry | Piston Varjo - Ero-Ponsi | 8 | 13 | |
12 | Tiina Yliknuussi | Vind | | 150 | 155 | 305 | 58,654 |
| Ikaalisten Ratsastusseura ry | Apeli - Ruutu-Poika | 10 | 11 | |
13 | Tiina Nygård | Grenlande II | | 143 | 160 | 303 | 58,269 |
| Urheilurats.Seura Tammer Rider | Grauds - Arulis | 15 | 9 | |
14 | Katja Veneskoski | Knuutilan Aino | | 158 | 144 | 302 | 58,077 |
| Tallitiimi Tt ry | Pellervo - Mallipoika | 5 | 15 | |
15 | Pirkko Tienari | Nyyperi | | 150 | 146 | 296 | 56,923 |
| Ikaalisten Ratsastusseura ry | Rysykkä - Kelmi | 10 | 14 | |
16 | Tiina Marjolahti | Gold Hawk Of Houston | | 134 | 144 | 278 | 53,462 |
| Parkanon Ratsastajat ry | Electro - Goldlöwe | 16 | 15 | |
17 | Sari Vilhonen | Glooria | | 130 | 132 | 262 | 50,385 |
| Niinisalon Ratsastajat | Tuntematon Ori | 17 | 17 | |
|
ylös |
Luokka 3 - Dressyr Kenttäkilpailuohjelma nro 6 |
21 ilmoittautuminen, 19 lähtöä, 5 Sijoittuu |
Pj. tuomari: Sirpa Ruojärvi |
Tuomari C: Sirpa Ruojärvi |
Tuomari M: Aino Heroja |
|
Sija | Ratsastaja | Hevonen | Palkinto | C | M | Yhteensä | Prosentti |
| Kasvattaja | Suku | |
1 | Jaana Saarela | Cheerly Yours 2056 | | 163 | 163 | 326 | 62,692 |
| Tallitiimi Tt ry | Chablis 80 - May Sherif 64 | 3 | 1 | |
2 | Sari Parvela | Capomino P | | 166 | 160 | 326 | 62,692 |
| Kangasalan Ratsastajat | Capo - Romino | 2 | 3 | |
3 | Riitta Berglund | Deep Sea Pearl 2064 | | 168 | 154 | 322 | 61,923 |
| Tampereen Ratsastusseura | Don Schufro - Midt-West Ibi-Light | 1 | 11 | |
4 | Hanna Nikkilä | Fürst | | 157 | 162 | 319 | 61,346 |
| Tampereen Ratsastusseura | Tuntematon Ori | 6 | 2 | |
5 | Elisa Pellinen | Panasonic II | | 160 | 156 | 316 | 60,769 |
| Ikaalisten Ratsastusseura ry | Pikards - Delfiin Ex Delfins | 4 | 8 | |
|
6 | Hanna Nikkilä | Lancelot | | 160 | 155 | 315 | 60,577 |
| Tampereen Ratsastusseura | Kotimäen Regent 2 Wd - Derwen Adventure Boy | 4 | 10 | |
7 | Suvi Sjöroos | Montess | | 156 | 158 | 314 | 60,385 |
| Porin Ratsastajat ry | Mozart II 79 - Traumdeuter | 8 | 6 | |
8 | Eve Leppänen | Nauriskydön Adam | | 155 | 158 | 313 | 60,192 |
| Urheilurats.Seura Tammer Rider | Roi Du Ballet 82 - Laeryds Benson 3 W | 10 | 6 | |
8 | Anne Nuottanen-Tuomela | Grekori | | 153 | 160 | 313 | 60,192 |
| Tampereen Ratsastusseura | Turkka - Suikku | 11 | 3 | |
10 | Asta Tamminen | Aqvida | | 156 | 156 | 312 | 60,000 |
| Laaksolan Ratsastusseura ry | Aquarius Ger 76 - Duell | 8 | 8 | |
11 | Kati Tervonen | Antika | | 157 | 152 | 309 | 59,423 |
| Tampereen Ratsastusseura | Michelangelo - Saint Cloud | 6 | 12 | |
12 | Pauliina Palin | Light Moon Westland 163 C | | 149 | 159 | 308 | 59,231 |
| Luvian Ratsastajat | Marvel van Graaf Jan - Abbeyleix Owen | 12 | 5 | |
13 | Johanna Lamminmäki | Willin Orvokki | | 145 | 152 | 297 | 57,115 |
| Parkanon Ratsastajat ry | Samuli - Huli-Veli | 15 | 12 | |
14 | Juulia Jylhävä | Felicity | | 148 | 148 | 296 | 56,923 |
| Kangasalan Ratsastajat | Friendship - Wenzel I | 13 | 14 | |
15 | Linda Karvonen | Llanarth Earl Grey Gbr 16 W | | 148 | 141 | 289 | 55,577 |
| Luoteis-Satakunnan Ratsastajat | Douthwaite Signwrite - Carolinas Red Cardin | 13 | 19 | |
15 | Katja Veneskoski | Arktika | | 143 | 146 | 289 | 55,577 |
| Tallitiimi Tt ry | Tuntematon Ori | 17 | 15 | |
17 | Jenni Laakso | Don Monster | | 145 | 143 | 288 | 55,385 |
| Urheilurats.Seura Tammer Rider | Don Primero - Roi Du Ballet 82 | 15 | 18 | |
18 | Pirkko Tienari | Vihta-Setteri | | 141 | 146 | 287 | 55,192 |
| Ikaalisten Ratsastusseura ry | Etteri - Suikku | 19 | 15 | |
18 | Noora Möhkö | Padmé | | 143 | 144 | 287 | 55,192 |
| Pinomäki Royality Riding Club | Ragnus Nld 100 - Paradox II | 17 | 17 | |
| Hanna-Leena Tammelin | Morento | | | | | |
| Luvian Ratsastajat | Ero-Mori - Toto | | | |
| Eevamaija Norha | Ibusz | | | | | |
| Ratsastusseura Pirkanmaan Piaf | Dageraad - Master | | | |
|
ylös |