Luokka 2 - Este 70-80 cm arv. 367.1 |
PRIX DE PARKANON RATSUTARVIKE |
Avoin kaikille |
22 ilmoittautuminen, 21 lähtöä, 6 Sijoittuu |
Pj. tuomari: Kalle Nykänen |
Ratamestari: Jaana Juupajärvi |
|
Sija | Ratsastaja | Hevonen | Palkinto | Vaihe I | Vaihe II |
| Kasvattaja | Suku | Virhe | Aika | Virhe | Aika |
1 | Veronika Nuto | Virinän Muisto | | | |
| Satakunnan Urheiluratsastajat | Tähen Muisto - Ralli-Poika | 0 | 43,53 | 0 | 19,94 |
2 | Salla Kurtti | Willin Orvokki | | | |
| Parkanon Ratsastajat ry | Samuli - Huli-Veli | 0 | 46,94 | 0 | 21,53 |
3 | Kaisa Kokko | Heinrich's Hawk | | | |
| Tallitiimi Tt ry | | 0 | 53,23 | 0 | 21,78 |
4 | Minna Mettälä | Winnetou Painted | | | |
| Tallitiimi Tt ry | Tuntematon Ori | 0 | 42,83 | 0 | 22,41 |
5 | Salla Kurtti | Daylight | | | |
| Parkanon Ratsastajat ry | | 0 | 43,68 | 0 | 23,15 |
6 | Noora Helenius | Frankenhauser | | | |
| Ratsastusseura Pirkanmaan Piaf | Risandro - Goldpilz | 0 | 48,37 | 0 | 24,90 |
|
7 | Maija Tuomela | Mars III | | | |
| Satakunnan Urheiluratsastajat | | 0 | 48,69 | 0 | 25,00 |
8 | Riina Rosenberg | Liaco | | | |
| Niinisalon Ratsastajat | | 0 | 45,82 | 0 | 27,00 |
9 | Salla Kurtti | Veronica Polita | | | |
| Parkanon Ratsastajat ry | Neapolitano Betalka - V.V. Kongo | 0 | 48,42 | 0 | 29,82 |
10 | Jenni Alhonmäki | Apris Etydi x Sts | | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Zinntaler Brd xx Sts - Penthagon De ox | 0 | 50,53 | 0 | 32,50 |
11 | Anette Ekholm | Westerling | | | |
| Ylöjärven Ratsastajat | | 0 | 51,54 | 0 | 35,16 |
12 | Roosa-Maaria Sjösten | Koiva | | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Capuchino - Rufs | 0 | 52,47 | 4 | 22,81 |
13 | Maria Sillanmäki | Evaleena | | | |
| Ikaalisten Hevosystäväinseura | Rallaus - V.T. Ajatus | 0 | 39,54 | 4 | 27,22 |
14 | Tanja Santala | Bright Idea | | | |
| Parkanon Ratsastajat ry | | 4 | 50,35 | | |
15 | Tiina Hyssänmäki | Avon Lady | | | |
| Tallitiimi Tt ry | Tuntematon Ori | 4 | 51,03 | | |
16 | Sanna Lahtinen | Zeus | | | |
| Ylöjärven Ratsastajat | | 4 | 51,95 | | |
17 | Jenny Haveri | Klinger | | | |
| Vaasan Ratsastusseura - Vasa R | Gason xx - Grifel | 4 | 54,37 | | |
18 | Karoliina Härkki | V.K. Kalle | | | |
| Tallitiimi Tt ry | | 4 | 60,17 | | |
19 | Anni-Lotta Poussa | Ahon Mittumaari | | | |
| Parkanon Ratsastajat ry | | 8 | 49,12 | | |
20 | Anni Laulaja | Dion | | | |
| Jalasjärven Ratsastajat | | Ute. | | | |
20 | Mirella Majanen | Peijooni | | | |
| Parkanon Ratsastajat ry | | Ute. | | | |
| Bettiina Lahdensivu | Art | | | |
| Ylöjärven Ratsastajat | Tuntematon Ori | | | | |
|
ylös |
Luokka 3 - Este 90 cm arv. A.2.0 |
PRIX DE PARKANON AUTOVARAOSA OY |
Avoin kaikille |
28 ilmoittautuminen, 27 lähtöä, 7 Sijoittuu |
Pj. tuomari: Kalle Nykänen |
Ratamestari: Jaana Juupajärvi |
|
Sija | Ratsastaja | Hevonen | Palkinto | Este |
| Kasvattaja | Suku | Virhe | Aika |
1 | Jenny Haveri | Fleur De Mai | | |
| Vaasan Ratsastusseura - Vasa R | Roi Du Ballet 82 - Teddi II | 0 | 35,59 |
2 | Joni Koivusalo | Mery Poppins | | |
| Etelä-Pohjanmaan Urh.Ratsastaj | Falcon Se ox Sts - Lorimer | 0 | 36,77 |
3 | Lotta Välimäki | Laurilan Mikke | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Samuli - Kalles | 0 | 37,30 |
4 | Henni Roini | Donquichot | | |
| Virtain Ratsastajat | Tuntematon Ori | 0 | 37,99 |
5 | Sara Rajasalo | Kitin Suhina | | |
| Ikaalisten Hevosystäväinseura | Assin Komu - Johto-Tähti | 0 | 38,56 |
6 | Minna Mettälä | Winnetou Painted | | |
| Tallitiimi Tt ry | Tuntematon Ori | 0 | 39,99 |
7 | Emmi Saarikko | Horsemosens Milano | | |
| Tampereen Ratsastusseura | Ll.Möllegård Nero - Marlino | 0 | 40,72 |
|
8 | Heli Hautala | Balt Lesija | | |
| Ratsastusseura Tavastia | Tuntematon Ori | 0 | 41,89 |
9 | Roosa Viljanen | For Eternity | | |
| Kangasalan Ratsastajat | Forsyth - Landgraf I | 0 | 42,40 |
10 | Bettiina Lahdensivu | Lucky Strike 51 | | |
| Ylöjärven Ratsastajat | Lacros - Arturo | 0 | 42,85 |
11 | Tiina Haapala | Ace Of Diamonds | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Ace Of Spades - Plovvangs Prix 11 NF | 0 | 43,53 |
12 | Sanna Lahdensuo | Irene II | | |
| Lakeuden Ratsastajat | Tuntematon Ori | 0 | 46,56 |
13 | Anni Laulaja | Dion | | |
| Jalasjärven Ratsastajat | | 0 | 50,44 |
14 | Veronika Nuto | Virinän Muisto | | |
| Satakunnan Urheiluratsastajat | Tähen Muisto - Ralli-Poika | 4 | 36,22 |
15 | Karoliina Virtanen | Larry | | |
| Ulvilan Ratsastajat | Tuntematon Ori | 4 | 36,34 |
16 | Salla Kurtti | Willin Orvokki | | |
| Parkanon Ratsastajat ry | Samuli - Huli-Veli | 4 | 38,21 |
17 | Roosa-Maaria Sjösten | Koiva | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Capuchino - Rufs | 4 | 38,76 |
18 | Noora Helenius | Frankenhauser | | |
| Ratsastusseura Pirkanmaan Piaf | Risandro - Goldpilz | 4 | 39,93 |
19 | Susanna Kujansuu | Little Joe II | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Landclassic - Aurelio | 4 | 40,22 |
20 | Maria Sillanmäki | Evaleena | | |
| Ikaalisten Hevosystäväinseura | Rallaus - V.T. Ajatus | 4 | 40,30 |
21 | Heli Vilander | Weltsu | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Weltcup Brd 78 - Atut | 4 | 43,19 |
22 | Sanna Siltakorpi | Kira | | |
| Tampereen Ratsastusseura | | 4 | 47,64 |
23 | Bettiina Lahdensivu | Art | | |
| Ylöjärven Ratsastajat | Tuntematon Ori | 4 | 56,65 |
24 | Sanna Lahdensuo | Lambert | | |
| Lakeuden Ratsastajat | Suikun Ero - Paavin-Poika | 8 | 55,69 |
25 | Sanna Lahtinen | Luck Now | | |
| Ylöjärven Ratsastajat | Lakmus - Dinaar | 12 | 54,05 |
26 | Noora Koivusalo | Tovaritsch | | |
| Etelä-Pohjanmaan Urh.Ratsastaj | Tuntematon Ori | Ute. | |
26 | Jenny Haveri | Klinger | | |
| Vaasan Ratsastusseura - Vasa R | Gason xx - Grifel | Ute. | |
| Marika Kallionkieli | Vihurin Muisto | | |
| Niinisalon Ratsastajat | H.R. Vihuri - Luonnos | | |
|
ylös |
Luokka 4 - Este 100 cm arv. A.2.0 |
PRIX DE SALLA KURTIN VALMENNUSTALLI |
Avoin kaikille |
32 ilmoittautuminen, 31 lähtöä, 8 Sijoittuu |
Pj. tuomari: Kalle Nykänen |
Ratamestari: Jaana Juupajärvi |
|
Sija | Ratsastaja | Hevonen | Palkinto | Este |
| Kasvattaja | Suku | Virhe | Aika |
1 | Paula Mäkelä | Santana Ger 2075 | | |
| Paraisten Ratsastusseura | Salvano - Grosso Z | 0 | 44,31 |
2 | Joni Koivusalo | Tovaritsch | | |
| Etelä-Pohjanmaan Urh.Ratsastaj | Tuntematon Ori | 0 | 44,56 |
3 | Sanna Lahdensuo | Fandango | | |
| Lakeuden Ratsastajat | Funkenspiel - Cacir x | 0 | 45,72 |
4 | Sanna Silvennoinen | Puck | | |
| Kaarinan Kenttäratsastajat Kak | Chablis 80 - Nerox 33 | 0 | 46,84 |
5 | Joni Koivusalo | Mery Poppins | | |
| Etelä-Pohjanmaan Urh.Ratsastaj | Falcon Se ox Sts - Lorimer | 0 | 47,22 |
6 | Sanna Lahdensuo | Rigma | | |
| Lakeuden Ratsastajat | | 0 | 47,56 |
7 | Kaisa Luukkonen | Chipnoze | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Poltergeist - Faradas | 0 | 48,06 |
8 | Bettiina Lahdensivu | Pasaka | | |
| Ylöjärven Ratsastajat | | 0 | 49,06 |
|
9 | Sanna Lahdensuo | Albus Dumbledor | | |
| Lakeuden Ratsastajat | | 0 | 49,19 |
10 | Jenny Haveri | Fleur De Mai | | |
| Vaasan Ratsastusseura - Vasa R | Roi Du Ballet 82 - Teddi II | 0 | 50,59 |
11 | Susanna Kujansuu | Little Joe II | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Landclassic - Aurelio | 0 | 51,62 |
12 | Matti Sorvari | Ragnusson | | |
| Mäki-Pohdon Yksityisratsastaja | Ragnus Nld 100 - Rossi xx | 0 | 52,12 |
13 | Bettiina Lahdensivu | Lucky Strike 51 | | |
| Ylöjärven Ratsastajat | Lacros - Arturo | 0 | 53,69 |
14 | Joni Koivusalo | Glamour Pur H | | |
| Etelä-Pohjanmaan Urh.Ratsastaj | | 0 | 54,34 |
15 | Hanna Mäkelä | Piroga | | |
| Ratsastusseura Tavastia | | 0 | 54,85 |
16 | Sanna Lahdensuo | Irene II | | |
| Lakeuden Ratsastajat | Tuntematon Ori | 0 | 56,65 |
17 | Heli Hautala | Thunderbirth | | |
| Ratsastusseura Tavastia | Darco - Illustro | 0 | 56,93 |
18 | Sanna Lahdensuo | Lambert | | |
| Lakeuden Ratsastajat | Suikun Ero - Paavin-Poika | 0 | 58,06 |
19 | Roosa Viljanen | For Eternity | | |
| Kangasalan Ratsastajat | Forsyth - Landgraf I | 4 | 48,96 |
20 | Sanna Lahdensuo | Candyman | | |
| Lakeuden Ratsastajat | Contender - Glorieux | 4 | 51,84 |
21 | Heli Vilander | Weltsu | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Weltcup Brd 78 - Atut | 4 | 55,10 |
22 | Heli Hautala | Balt Lesija | | |
| Ratsastusseura Tavastia | Tuntematon Ori | 4 | 55,56 |
23 | Sanna Siltakorpi | R.R. Hiluvei | | |
| Tampereen Ratsastusseura | Hilurin Lento - Suikku | 4 | 56,47 |
24 | Sanna Lahtinen | Luck Now | | |
| Ylöjärven Ratsastajat | Lakmus - Dinaar | 4 | 59,09 |
25 | Sanna Siltakorpi | Por Que No | | |
| Tampereen Ratsastusseura | Paco Rabanne Ger 94 - Zeoliet | 4 | 59,34 |
26 | Taru Jaakkola | Sue Ellen | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Schampain - Ribot | 4 | 63,03 |
27 | Tiina Haapala | Ace Of Diamonds | | |
| Niinisalon Ratsastajat | Ace Of Spades - Plovvangs Prix 11 NF | 4 | 81,81 |
28 | Emmi Saarikko | Horsemosens Milano | | |
| Tampereen Ratsastusseura | Ll.Möllegård Nero - Marlino | 8 | 47,56 |
29 | Noora Helenius | Klucky Dust | | |
| Ratsastusseura Pirkanmaan Piaf | | 8 | 48,53 |
30 | Henni Roini | Donquichot | | |
| Virtain Ratsastajat | Tuntematon Ori | 8 | 70,87 |
31 | Karoliina Virtanen | Larry | | |
| Ulvilan Ratsastajat | Tuntematon Ori | Ute. | |
| Pia Pulkkanen | Loxley | | |
| Jalasjärven Ratsastajat | Landstreicher - Marocain xx | | |
|
ylös |
Luokka 5 - Este 110 cm arv. AM5 |
PRIX DE PARKANON SÄÄSTÖPANKKI |
Avoin kaikille |
16 ilmoittautuminen, 14 lähtöä, 4 Sijoittuu |
Pj. tuomari: Kalle Nykänen |
Ratamestari: Jaana Juupajärvi |
|
Sija | Ratsastaja | Hevonen | Palkinto | Perusrata | Uusinta |
| Kasvattaja | Suku | Virhe | Aika | Virhe | Aika |
1 | Sanna Siltakorpi | Baro | | | |
| Tampereen Ratsastusseura | 2744 Iram - 2381 Sweet Dream xx | 0 | 51,15 | 0 | 33,29 |
2 | Sanna Silvennoinen | Puck | | | |
| Kaarinan Kenttäratsastajat Kak | Chablis 80 - Nerox 33 | 0 | 52,71 | 0 | 37,40 |
3 | Sanna Lahdensuo | Rigma | | | |
| Lakeuden Ratsastajat | | 0 | 53,14 | 4 | 33,27 |
4 | Sanna Lahdensuo | Fandango | | | |
| Lakeuden Ratsastajat | Funkenspiel - Cacir x | 0 | 55,79 | 4 | 34,43 |
|
5 | Magnus Lillkvist | Leif Ericsson | | | |
| Paraisten Ratsastusseura | Leandro - Caletto I | 0 | 53,37 | 4 | 34,60 |
6 | Matti Sorvari | Ragnusson | | | |
| Mäki-Pohdon Yksityisratsastaja | Ragnus Nld 100 - Rossi xx | 0 | 52,29 | 4 | 35,79 |
7 | Sanna Lahdensuo | Candyman | | | |
| Lakeuden Ratsastajat | Contender - Glorieux | 0 | 53,51 | 8 | 32,43 |
8 | Paula Mäkelä | Santana Ger 2075 | | | |
| Paraisten Ratsastusseura | Salvano - Grosso Z | 0 | 56,31 | 8 | 33,28 |
9 | Hanna Mäkelä | Piroga | | | |
| Ratsastusseura Tavastia | | 0 | 55,87 | 25 | 56,25 |
10 | Bettiina Lahdensivu | Pasaka | | | |
| Ylöjärven Ratsastajat | | 4 | 47,94 | | |
11 | Sanna Lahdensuo | Albus Dumbledor | | | |
| Lakeuden Ratsastajat | | 6 | 70,49 | | |
12 | Noora Helenius | Klucky Dust | | | |
| Ratsastusseura Pirkanmaan Piaf | | 8 | 48,51 | | |
13 | Joni Koivusalo | Glamour Pur H | | | |
| Etelä-Pohjanmaan Urh.Ratsastaj | | 8 | 49,91 | | |
14 | Heli Hautala | Thunderbirth | | | |
| Ratsastusseura Tavastia | Darco - Illustro | 9 | 65,83 | | |
| Pia Pulkkanen | Loxley | | | |
| Jalasjärven Ratsastajat | Landstreicher - Marocain xx | | | | |
| Karoliina Virtanen | Larkhill's Mistress 2048 | | | |
| Ulvilan Ratsastajat | Stanford Swe 89 - Romanus Z 71 | | | | |
|
ylös |